Akşam Lisesi Kocaeli

Akşam Lisesi Kocaeli

Akşam Lisesi Kocaeli

Akşam Lisesi Kocaeli  – Lise mezunu olmak isteyen herkes akşam liselerinde eğitim görerek lise mezunu olabilir. Günümüzde lise mezunu olmayanların herhangi bir işte kalıcı olarak çalışması çok kolay olmamaktadır. Akşam liselerinden  mezun olanlar isterlerse örgün yada açık öğretin ön lisans veya lisans bölümlerini  okuyarak üniversite mezunu olabilirler.

 Akşam Lisesi Kocaeli – Mezunlar İçin Kariyer Planlama

Hangi liseden mezun olursanız olun istediğiniz üniversite ve bölüme puanınız kesilmeden hiçbir engelle karşılaşmaksızın okuyabilirsiniz.  Kaç yaşında olursanız olun akşam liselerinde okuyarak lise mezunu sonrasında ön lisans veya lisans mezunu olabilirsiniz.

Kimler Akşam Liselerine Kayıt Yaptırabilirler ?

  • İlköğretimden mezun olanlar.
  • Liseye başlamamış olanlar.
  • Liseyi yarıda bırakmış olanlar.
  • Lise son sınıfta beklemeli olanlar.
  • Meslek lisesi 1. sınıftan ayrılanlar yada 2. sınıfa geçenler akşam liselerine kayıt yaptırabilirler.

Akşam lisesi Kocaeli İzmit ve diğer tüm illerde devlet yada özel akşam liseleri şeklinde bulunmaktadır.

Akşam Liselerine Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

  • Öğrenim belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdanı örneği, askerlikle ilgisi olmadığına dair belge ve 18 yaşını doldurmamışsa öğrencinin velisinin bulunması gerekmektedir.

Akşam Liselerinde Ders Başlangıcı ve Eğitim Süresi

Akşam liselerinde genellikle dersler 18:00’dan sonra başlamaktadır. Akşam liselerinde de eğitim normal liselerde olduğu gibi 4 yıl sürmektedir.

Akşam Lisesi Kocaeli – Kayıt Dönemi

Akşam liselerinde genellikle kayıt dönemi Ağustos – Eylül aylarıdır. Yıllara göre değişiklikler olmaktadır. Kayıt dönemleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Özel Akşam Liseleri

Çalışanlar çalışma zamanlarının dışında özel akşam liselerine devam ederek lise mezunu olabilirler. Nerede çalışırsanız çalışın lise mezunu olmadan kalıcı bir işte sürekli çalışmak neredeyse imkansızdır.

Özel akşam liselerinde genellikle okulun daha rahat bitirilmesi için sözel ve eşit ağırlık alanlarına yönlendirilmektedir. Üniversitede özel hedefi olan akşam lisesi mezunları üniversite hazırlık kurslarına devam ederek yada birebir özel ders alarak eksiklerini birebir tamamlayarak istediği üniversite ve bölümü kazanabilir.

En az lise mezunu olan adaylar KPSS’ye girerek merkezi olarak atanıp devlet kadrolarına kadrolu işe başlayabilirler. Özel akşam liselerinden mezun olanlar yine açık öğretim ön lisans  yada lisans bölümlerine devam ederek üniversite mezunu olabilirler.

Akşam Lisesi Kocaeli  İrtibat

Akşam lisesi İzmit Derince Yahyakaptan Gebze Kartepe Başiskele Gölcük Körfez Kandıra Karamürsel Gebze Darıca Çayırova Dilovası Hereke ilçelerinde oturanlar isterlerse  akşam liselerinde okuyabilirler.

Akşam Liseleri Ayrıntılı Rehberlik Desteği İçin 0535 778 95 96 Numaralı Telefonu Arayabilirsiniz.

Whatsapp Hattımızdan Bizimle İrtibat Kurabilirsiniz.

İzmit Akşam Lisesi Ayrıntılı bilgiye  Buradan Ulaşabilirsiniz.

Özel Akşam Liseleri Ön Kayıt Bilgi Formuna Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kurslarımızla İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Şimdi Ara
× Whatsapp