İzmit LGS Hazırlık Kursları

İzmit LGS Hazırlık Kursları

İzmit LGS Hazırlık Kursları

İzmit lgs hazırlık kursları Kocaeli şehir merkezinde bulunmaktadır. LGS için sınıf kurslarımızda seviye grubu oluşturarak eğitim veriyoruz. her hafta düzenli lgs denem sınavları yaparak öğrencinin durumunu sürekli kontrol ediyoruz.

LGS kursalrımızla ilgili ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirisniz.

İzmit LGS Kursları – Özel Dersler

LGS matematik öğrencilerin en çok zorlandığı derslerin başında gelmektedir. LGS matematikten 8. sınıf konularından sorular sorulmaktadır. Uzun paragraf soruları sorulduğu için yeni nesil sorularda öğrenciler zorlanmaktadırlar. Öğrencinin soruyu anlayıp hızzı bir şekilde çözebilmesi istenmektedir. Kursumuzda hızlı paragraf çalışması yapılmaktadır. Hızlı paragraf çalışmasına katılan öğrencilerin Türkçe paragraf çözme hızlarının 30 saniyeye kadar düştüğü ve çok daha fazla net çıkardıkları tespit edilmiştir.

 • Her hafta matematikten haftada bir gün 2 ders özel  matematik dersi alınabilir.
 • Sınavda zaman sorunu yaşayan adaylar için 10 derslik hızlı paragraf çalışması birebir özel ders şeklinde alınabilir.
 • Diğer derslerden özel ders alınıp alınmayacağı öğrencimizin her hafta kursumuzda girdiği LGS deneme sınavı sonuçlarına göre kararlaştırılabilir.

LGS Bilmeniz Gerekenler

LGS’de 20 matematik, 20 Türkçe ve 20 fen, 10 din kültürü, 10 inkılp tarihi ve 10 İngilizce sorusu sorulmaktadır. Matematik fen ve Türkçe’nin katsayısı 4 ile diğer derslerin katsayısı 1 ile çarpılmaktadır.

Nitelikli liselere yerleşebilmek için bütün derslerden bütün soruları doğru olarak yapmak hedeflenmelidir. En iyi liselere yerleşebilmek için yüzde birlik dilime bile girmek bazen yeterli olmamaktadır. İyi liseler genellikle yüzde beşlik dilime kadar öğrenci almaktadırlar. Özellikle puan getirisi yüksek olan matematik, Türkçe ve fen bilgisi dersinden toplamda on yanlıştan fazla yanlışı bulunan öğrencilerin nitelikli liselere yerleşmesi neredeyse imkansızdır.

Yaz dönminde hedefinde en iyi fen liseleri olan öğrenciler için  LGS yaz kursu programımız bulunmaktadır.

Lgs Kocaeli lise taban puanları için sayfamızı buradan inceleyebilirsiniz.

İzmit LGS Hazırlık Kursları – İrtibat

İzmit LGS hazırlık kursları Kocaeli, Derince, Yahyakaptan, Başiskele, Kartepe, Gölcük, Kandıra , Karamürsel, Hereke, Gebze, Dilovası, Çayırova, Darıca, İlçelerinde oturanlar için İzmit ve Gebze şubelerimizde sınıf kursu yada özel ders şeklinde verilmektedir.

LGS kursu İzmit Şubemiz İçin İletişim Bilgileri

 • 0535 778 95 96  telefon numaramızı arayarak kurslarımızla irtibat kurabilirsiniz.
 • Whatsapp hattımızdan şubemizle görüşebilirsiniz. Yada aşağıdaki formu doldurarak kursumuzla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tüm Diğer Kursalrımızla İlgili Bilgi İçin Tıklayın

Ön Kayıt Formu 

  Kurslarımızla İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
  Şimdi Ara
  × Whatsapp