iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2

Özel Akşam Lisesi

Özel Akşam Lisesi

Özel Akşam Lisesi

Özel akşam lisesi, lise mezunu olamayanlar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kaç yaşında olursanız olun özel akşam liseleri ile lise mezunu olabilirsiniz.

Özel akşam liselerinde dersler hafta içi genellikle 18:00’dan sonra başlamaktadır. Kaç yaşında olursanız olun özel akşam liselerine devam ederek lise mezunu olabilirsiniz.

Devlet memurluklarına KPSS ile kadrolu olarak yerleşebilmek için en az lise mezunu olma şartı bulunmaktadır. KPSS memurluk kadroları için iki yılda bir lise ön lisans ve lisans mezunları için yapılmaktadır.

Özel Akşam liselerinde alınan diploma ile  normal liselerden alınan diplomaların geçerlilikleri aynıdır. Lise diplomasına sahip olan tüm adaylar isterlerse üniversite sınavına katılarak istedikleri üniversite ve bölümlerde okuyabilirler.

Özel kurumlarda da kalıcı iş sahibi olabilmek için,  lise diploması olanlar ilköğretim diploması olan kişilere göre daha avantajlı bir konumda yer almaktadırlar.

Akşam Lisesi – Eğitim Süresi

Normal liselerde olduğu gibi özel akşam liselerinde de eğitim süresi 4 yıldır. Çalışanlar için özel akşam liselerinde dersler mesaiden sonra genellikle saat 18:00’dan sonra başlamaktadır. Hafta içi günlerde dersler yapılmaktadır.

Özel akşam liselerinde 9. , 10. ,11. ve 12. sınıf öğrencilerine eğitim verilmektedir. Eğitimini yarım bırakmış öğrenciler,  meslek lisesi 1. sınıfı bitirenler, 2. sınıfa geçenler kaç yaşında olursa olsunlar özel akşam liselerine devam ederek eğitimlerini tamamlayabilirler.

Özel Akşam Liselerine Kayıt

Özel akşam liselerinde  kayıtlar Ağustos, Eylül aylarında yapılmaktadır. Kayıt dönemlerinde her yıl değişiklikler olabilmektedir. Kayıt dönemleriyle ilgili bilgiyi bizimle irtibat kurarak alabilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Evraklar:

Özel akşam liselerine kayıt için öğrenim belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanın aslı gerekmektedir. 18 yaşından küçük öğrenciler için kayıtta velisinin de bulunması gerekmektedir.

Kimler Hangi Sınıfa Kayıt Yaptırabilir ?

0-47 kredi 9. sınıfa

48-95 kredi 10. sınıfa

96-144 kredi 11. sınıfa

144 ve üzeri kredi 12. sınıfa kayıt yaptırabilirler.

Tüm Kurslarımızla İlgili Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

Özel Akşam Lisesi İrtibat

Özel Akşam liseleri Türkiye’de Çoğu İl ve İlçede Bulunmaktadır.

Akşam Liseleri Ayrıntılı Rehberlik Desteği İçin 0535 778 95 96 Numaralı Telefonu Arayabilirsiniz.

Whatsapp Hattımızdan İrtibat Kurabilirsiniz.

İsterseniz Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun, Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arayıp Bilgilendirsinler.

Bilgi Formu 

    ETİKETLER:
    Kurslarımızla İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
    Şimdi Ara
    × Whatsapp