6. Sınıf Kursu

6. Sınıf Kursu

6. Sınıf Kursu

6.Sınıf kursu, Türkiye’nin en iyi öğretmen kadrosu tarafından tüm branşlarda sınıf kursu yada özel ders şeklinde  verilmektedir. 6. sınıf öğrencileri için sınıf kurslarımız ve özel derslerimiz bulunmaktadır. Okul derslerine takviye için matematik, fen, Türkçe, İngilizce, sosyal bilgiler derslerinden birebir özel derslerimiz bulunmaktadır. 6. sınıfta alt yapısı güçlü olan öğrenciler 8. sınıf sonunda girilen LGS’de daha başarılı olmaktadırlar. 6. sınıfta öğrenciler genellikle matematik, fen , Türkçe ve İngilizce derslerinden zorlanmaktadırlar. Her öğrencinin öğrenme seviyesi arasında farklılıklar vardır. Özel ders sınıf ortamına göre on kata kadar daha etkilidir. Kursumuzda ilköğretim 6. sınıf tüm derslerden özel ders verilmektedir.

LGS’de en iyi lise hedefi olan öğrenciler, çalışmayı son sınıfa bırakmamalıdırlar.  En iyi liselere girebilmek için en iyi olmalısınız. Bazen %1 lik dilime girmeniz, rakiplerinizin %99’unu elemeniz,  iyi bir fen lisesine yerleşebilmek için yeterli olmamaktadır.

6. Sınıf – Sınıf Kursu

6. sınıf öğrencileri için haftada 1. gün matematik , fen ve Türkçe derslerini kapsayan sınıf kursumuz bulunmaktadır. Yazılı öncesi diğer ilköğretim 6. sınıf derslerinden yazılıya hazırlık etütleri yapılmaktadır. 6. sınıf, sınıf kursumuz, alt yapısında çok problem olmayan orta düzey öğrenciler için yararlıdır.  Alt yapısında eksikler olan öğrencilere minik özel dersler alarak alt yapılarını güçlendirmelerini tavsiye ediyoruz. Alt yapısındaki eksikleri gideren öğrenciler daha sonra isterlerse sınıf kurslarımıza devam edebilirler.

6. Sınıf – Özel Ders Tavsiyesi

 • Matematik alt yapısı zayıf olan öğrenciler için, haftada 1 gün 2 ders şeklinde matematik özel ders alınabilir.Yıllık toplam 50 saat yeterli olmaktadır.
 • Fen dersinde eksikleri olan 6. sınıf öğrencileri yıllık 20 -30 saat fen dersinden özel ders alabilirler.
 • Türkçeden zorlanan öğrenciler için hızlı okuma ve dil bilgisini kapsayan 10 saatlik özel ders paketlerimiz bulunmaktadır.
 • 6. sınıf öğrencileri tüm derslerden yazılı öncesi yazılıya hazırlık şeklinde minik özel dersler alabilir.
 • 6. sınıf kursu için bütün branşlardan özel dersleri istediğiniz zaman alabilirsiniz.

Online 6. sınıf Özel Ders

Sağlık nedenlerinden dolayı online derslere talep her geçen gün artmaktadır. Kursumuzda online özel ders alternatifi de bulunmaktadır. Online özel derslerle normal dersler arasında verimlilik açısından herhangi bir fark bulunmamaktadır. Online derslerde öğrencinin seviyesine göre tüm konular anlatılmakta ve çözemediği sorular birebir çözülmektedir.

Online 6. sınıf özel ders sistemimizi daha yakından görmeniz için ilk dersten ücret almıyoruz.

6. Sınıf Kursu – Tavsiyemiz

 • Okul kurslarına devam edilmelidir.
 • Evde ortalama 2 saat ders çalışılmalıdır.
 • Evde görülen konular tekrar edilmeli, ödevler zamanında yapılmalı, yardımcı kaynaklardan sorular çözülmelidir.
 • İhtiyaç varsa özel ders desteği alınmalıdır.

6. sınıf kursu, sınıf kursu ve özel ders şeklinde yapılmaktadır, tüm öğrenciler kursalrımıza katılabilir.

6. Sınıf Kursu –  Matematik

Matematik dersi iyi olan öğrencilerin kendilerine olan öz güvenleri daha fazla olur. Matematik dersinden her hafta 2 ders şeklinde özel ders takviyesi alarak alt yapınızı güçlendirebilirsiniz. Matematik dersi için yıllık toplam 50 saatlik özel ders öğrencinin iyi bir alt yapı oluşturması için yeterli olacaktır. Matematik alt yapısı güçlü olan öğrenciler LGS’de  nitelikli liselere daha kolay yerleşirler. Matematiği iyi olup diğer dersleri iyi olmayan öğrenci çok yoktur. Öğrencilerin en çok zaman ayırdığı zorlandığı derslerin başında matematik dersi gelir.

6. sınıf kursu matematik derslerimize yeni nesil sorulara hakim  deneyimli matematik öğretmenlerimiz girmektedir.

6. Sınıf Kursu – İngilizce

Sadece 6. sınıf öğrencilerinin katıldığı, çocuk grupları için sınıf ortamında ve birebir, ikili – üçlü gruplarla özel ders şeklinde İngilizce kurslarımız bulunmaktadır.  İngilizce kursumuzda öğrencilere temel gramer bilgileri verilmekte, günlük pratik İngilizce konuşmaya yönelik mental İngilizce çalışmamız bulunmaktadır.

6. sınıf kursu İngilizce programımıza sadece 6. sınıf öğrencileri alınmaktadır.

6. Sınıf İçin Yaz Kursu

6. sınıf sonrasında yaz döneminde öğrencilerin eksik olduğu derslerle ilgili sınıf ortamında ve birebir matematik , İngilizce, Türkçe, Fen Bilgisi derslerinden kurslarımız bulunmaktadır.

6. sınıf kursu yaz programımız için şubemizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

LGS Sınav Sistemi Bilmeniz Gerekenler

 • LGS’ye 8. sınıf sonunda girilmektedir.
 • Matematik fen ve Türkçe’den 20 şer soru sorulmakta, İngilizce, Sosyal ve din kültüründen 10’ar soru sorulmaktadır.
 • Nitelikli liselere yerleşebilmek için LGS’de  %5’lik dilimin altında olmalısınız.
 • Matematik öğrencilerin LGS’de en çok zorlandığı derslerin başında gelir. Matematik alt yapınızı yeni nesil sorularla güçlendirmelisiniz.
 • 6. sınıf kursu alarak alt yapısını güçlendiren öğrenciler LGS’de çok daha başarılı olmaktadırlar.

Özel ders sistemimizle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kursumuzla İrtibat

6. Sınıf kursu, sınıf kursu ve özel ders şeklinde verilmektedir. Online ders sistemimizle İstediğiniz il ve ilçeden 6. sınıf dersleriyle ilgili istediğiniz tüm derslerden birebir online özel ders alabilirsiniz.

 • 0535 778 95 96 numaralı telefonu arayarak kursumuzla irtibat kurabilirsiniz.
 • Whatsapp hattımızdan kursumuzla irtibat kurabilirsiniz.

İsterseniz Aşağıdaki Formu Doldurun, Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arayıp Bilgilendirsinler.

Bilgi Formu 

  ETİKETLER:
  Kurslarımızla İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
  Şimdi Ara
  × Whatsapp