KPSS Özel Ders

KPSS Özel Ders

KPSS Özel Ders

KPSS derslerinden özel ders alarak yada ve sınıf kurslarımızı tercih ederek KPSS’ye hazırlanabilirsiniz.   Çiftli yıllarda yapılan KPSS puanları iki yıl süre ile memur alımlarında kullanılmaktadır.  Bölümünüz ne olursa olsun, herhangi bir lisans, ön lisans yada orta öğretim KPSS adayı  olarak girebileceğiniz memurluk kadroları bulunmaktadır.

KPSS için özel ders alarak eksiklerinizi çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Özel ders sınıf ortamı kurslara göre on kata kadar daha değerlidir.

KPSS için istediğiniz il ve ilçeden alabileceğiniz online ders alternatifimiz de bulunmaktadır.

Oline KPSS Özel Ders

Sağlık nedenlerinden dolayı son günlerde KPSS online özel ders talepleri her geçen gün daha da artmaktadır. Online ders ile normal ders arasında verimlilik açısından herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Online derslerde adayın seviyesine göre anlamadığı, eksik olduğu konular, birebir anlatılmaktadır. Adayın kaynakları dijital ortamda hızlıca taranarak adayın çözemediği sorular birebir çözülmektedir.

Online KPSS deneme sınavları yaparak adayın seviyesini sürekli kontrol ediyoruz. Kursumuzun eğitim koçu KPSS adayını birebir takip ederek KPSS’den yüksek puan alması ve motivasyonun yüksek olması için tavsiyelerde bulunmaktadır. KPSS eğitim koçu adaya,  KPSS tercihlerinde de ücretsiz destek sağlamaktadır.

Online özel derste KPSS dokümanları dijital ortama yğklendiği için kaynaklara ulaşmak daha kolay olmakta ve normal dersten çok daha verimli geçmektedir.

Online KPSS kurs sistemimizi daha yakından görmeniz için ilk online dersten ücret almıyoruz.

KPSS Online Özel Ders Tavsiyesi

Matematik 20 -30 – 40 saat

Adayın hedeflerine ve alt yapısına göre matematikten  kaç saat özel ders alacağı kararlaştırılmaktadır.

Türkçe 20 saat

Tarih : 16 saat

Coğrafya : 12 saat

Vatandaşlık : 12 saat ders ile tüm KPSS konuları bitirilmektedir.

KPSS Genele Kültür – Genel Yetenek Sınavı İçeriği

Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim KPSS ‘de 120 soru sorulmaktadır. Bütün soruların puan değeri yaklaşık aynıdır. KPSS’de 90 puanı geçen adayların atanma ihtimalleri daha yüksektir. Bu nedenle tüm adaylara 90 puanı geçmelerini tavsiye ediyoruz. Memur adayları atandıkları kadrolara göre ortalama 4500 TL ile 7500 TL arasında maaş almaktadırlar.

Lisans Adaylarının 90 puanı geçmesi için;

120 soruda yaklaşık  90 neti geçmesi gerekmektedir. Lisans KPSS’de 85 net ile 95 net arası, yaklaşık 85 – 95 arası KPSS puanlarına denk gelmektedir.

Yani KPSS ‘de 90 puan almak için 120 soruda yaklaşık 90 net yapmak gerekmektedir.

Önlisans ve Ortaöğretim ( Lise ) adaylarının 90 puanı geçmesi için;

Önlisans – lise adaylarının atanabilmesi için 120 soruda yaklaşık 80 neti geçmeleri  gerekmektedir. Önlisans  – lise  KPSS’de yaklaşık 40 net 70 puan, 60 net 80 puan, 80 net 90 puandır. Puanlama sisteminde yıllara göre minik değişiklikler olabilmektedir.

Tüm KPSS Adayları İçin Genel Kültür – Genel Yetenek Sınavı İçeriği

Lise , Önlisans ve Lisans Tüm Adayların KPSS GK GY Konu İçerikleri Aynıdır. KPSS’de soruların zorluk derecesi adayın sınava girdiği eğitim düzeyine göre farklılık göstermektedir.

Matematik : 30 Soru

Türkçe : 30 soru

Tarih: 27 Soru

Coğrafya : 18 Soru

Vatandaşlık : 9 Soru

Güncel : 6 Soru

Lisans KPSS Adaylarına Tavsiyeler

KPSS özel ders istediğiniz gün ve seansta alanın en iyisi olan öğretmenlerle verilmektedir.

Küçük adımlarla başlayıp öncelikle memurluk kadrolarına atanmayı hedefleyebilir siniz. Tüm lisans adayları sadece KPSS genel kültür, genel yetenek sınavına katılarak bölümleri ne olursa olsun memurluk kadrolarına atanabilirler. Aynı şekilde  mühendis adayları da mühendislik kadrolarına atanabilmek için sadece KPSS genel kültür – genel yetenek sınavına girmeleri yeterli olmaktadır.

Öğretmen Adaylarına KPSS Tavsiyesi

Öğretmen adayları da isterlerse çiftli yıllarda yapılan KPSS genel kültür genel yetenek sınavına katılarak memur kadrolarına atanabilirler. Bazı bakanlıklar sadece genel kültür -genel yetenek sınavı puanına göre de belirli branşlarda öğretmen alımı yapılabilmektedir. Öğretmen adayları isterlerse öncelikle memurluk kadrolarına atanıp,  sonrasında öğretmenlik kadrolarına yerleşebilmek için tekrar KPSS’ye girebilirler. Memurluk kadrolarına atanan ve kadroya geçen lisans mezunları 4500 TL ile 7500 TL arasında maaş alabilirler.

Öğretmen adayları da çiftli yıllarda girdikleri KPSS p3 puanlarını, memur alımlarında 2 yıl süre ile kullanabilirler.

Önlisans ve Ortaöğretim KPSS Adaylarına Tavsiyeler

Bölümünüz ne olursa olsun KPSS’ye girerek ve 90 puanı geçerek memurluk kadrolarına atanabilirsiniz. Hem üniversite okuyup hem de memurluk yapabilirsiniz.

Memurluk kadrosuna atananlar,  kadrosunu üniversite okuduğu yere aldırabilir.

KPSS için Özel Ders Alarak yada Sınıf Kurslarımıza Katılarak İstediğiniz KPSS Puanını Alabilirsiniz.

KPSS Kursu Tavsiyesi

KPSS’de bütün soruların yaklaşık puan değeri aynıdır.

Lisan adayı iseniz ” ben nasıl en az 90 neti geçerim ? ”

Önlisans – Ortaöğretim – Lise Adayı iseniz ” ben nasıl en az 80 neti geçerim ? ” sorularına hızlı bir şekilde cevap aramalısınız.

KPSS Hazırlık İçin Tavsiye:

 • Sınıf kurslarımıza devam edebilirsiniz.
 • Sınıf kursuna devam ederken kendinizi çok eksik hissettiğiniz derslerden ve konulardan minik özel dersler alabilirsiniz.
 • Sınıf kursuna katılmadan sadece özel ders alarak, istediğiniz netlere ulaşabilirsiniz.

Kendinizi sadece matematik dersinde eksik görüyorsanız sadece matematik özel ders, yada başka eksikleriniz varsa o eksik olduğunuz konularla  ilgili derslerden özel ders alabilirsiniz.

lisans, Önlisans ve  Ortaöğretim KPSS’de adaylar içerik olarak aynı konulardan sorumludurlar. KPSS konuları %90 TYT Türkçe, tarih, coğrafya, matematik konularına benzer konulardan oluşmaktadır.

Neden KPSS Özel Ders ?

KPSS Özel ders, sınıf ortamı kurslara göre on kata kadar daha etkilidir. Yukarıda önerdiğimiz özel derslerle aday KPSS’de istediği puanı rahatlıkla alabilir.  Sadece özel ders almak yeterli değildir. KPSS adayları evde de 2- 3 saat düzenli olarak ders çalışmaya devam etmelidirler.

Yaklaşık kursa fiyatına özel ders alarak KPSS’den istediğiniz puanı alarak memurluk kadrolarına en hızlı bir şekilde atanabilirsiniz.

 • KPSS puanınız 2 yıl geçerli olacaktır. Hemen atanmak var, 3 ay sonra, 6 ay sonra , 1 yıl sonra, 2 yıl sonra atanmak var birde atanamamak var. Aylık alacağınız maaşı düşünürseniz hemen atanabilmek için gerekeni yapmalısınız.  Özel ders almanız gerekiyorsa özel ders, sınıf kursu yeterli ise sınıf kursuna devam etmelisiniz.

Lisans Adaylarına Extra Tavsiye

Memur alımlarında genellikle YDS puanı istenmektedir. YDS sınava yönelik bir dil sınavıdır. KPSS ‘den sonra 30 – 40 saat birebir özel ders alarak 2 – 3 ay içerisinde YDS puanınızı istediğiniz seviyeye getirebiliriz. 70 puanının üstünde YDS puanınızın olması KPSS ile atanmanızı kolaylaştıracaktır. YDS ile  ilgili ayrıntılı bilgi kursumuza geldiğinizde verilecektir.

 Lisan Önlisans ve Ortaöğretim Adayları İçin 2020 KPSS Sınav ve Başvuru Tarihleri Aşağıda Verilmiştir.

2020 KPSS Lisans 

Sınav Tarihi : 19 Temmuz 2020

Başvuru : 05 – 20 Mayıs 2020

Geç Başvuru Tarihi: 22-23 Temmuz 2020

2020 KPSS Önlisans 

Sınav Tarihi : 18 Ekim 2020

Başvuru : 12 – 25 Ağustos 2020

2020 KPSS Ortaöğretim 

Sınav Tarihi  : 08 Kasım 2020

Başvuru : 21 Ağustos – 07 Eylül 2020

ÖSYM Güncel Sınav Takvimine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Özel Ders Sistemimiz Hakkında Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

KPSS Özel Ders ve Sınıf Kursları İçin Şubemizle İrtibat

KPSS özel ders istediğiniz il ve ilçeden normal yada online özel ders olarak verilmektedir.

 • Kursumuza 0535 778 95 96 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.
 • Whatsapp hattımızdan kursumuza ulaşabilirsiniz.

İsterseniz Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun, Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arayıp Bilgilendirsinler.

Bilgi Formu 

  ETİKETLER:
  Kurslarımızla İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
  Şimdi Ara
  × Whatsapp